ZPOVÍDKY - Salzburg

Cestování do nových, neznámých míst. Tohle je něco, co mě přivádí do kontaktu sama se sebou.

Cesta do Salzburgu byla dílem pracovní cesty mého partnera, dílem možnosti, jak strávit společný čas v okouzlujícím městě. Že bude pro mne okouzlující, jsem dopředu nevěděla ...

Během ubytování v hotelu ke mně přišlo téma hodnoty. Přišlo skrze situaci, kdy došlo k nedorozumnění při objednávání našich míst a my jsme se dozvěděli, že hotel je objednaný jen pro mého partnera.

"Jsi nula"- rozeznělo se v celém systému a bolest zaplavila tělo. "Jsi nepodstatná, nemilovaná a ani dost dobrá, aby se pro tebe objednal hotel" - našeptával mi hlas a jako čertík z krabičky se vynořila na povrch tato přesvědčení. Nesmyslná, nepochopitelná, ale živá.

Zkroucená pochybami, potřebou "hodit to" na svého partnera a utéct od těch bolavých pocitů, jsem se narovnala, otočila se k sobě a odpověděla jsem si na ty vtíravé otázky:

"Jsem nula nebo kdo tedy jsem?" - "Jsem bytost plná citu, vnímání, inteligence a moudrosti." "Jaká je má podstata?" - "Svítit do duší ostatních lidí a přinášet světlo."                                   "Jsem opět v tomto vztahu závislá a poddaná?" - "Ne. Miluji tohoto muže, naše láska a spolubytí plyne ze svobodného rozhodnutí nás obou".

A pak se znovu rozednilo. Narovnala se mi záda, mé vnitřní slunce zase začalo svítit a mozek opět začal fungovat.

"Promiňte", řekla recepční po několika minutách. "Chyba je na naší straně, rezervace pro dvě osoby je v pořádku. Omlouváme se".

Reálně nebyl žádný důvod pro mé pochyby o sobě. Můj systém, má osobnost se ale vrátili do minulosti a nabídli mi tento starý vzorec chování. 

Takže?

Měním program.